DJ 3mil '09

 1. Julien Dyne — Stained Glass Fresh Frozen
 2. Mr. Scruff — Fresh Noodles
 3. Dam Funk — Flying V Ride
 4. Acid Pauli — Marvin Bootleg
 5. Quarion — Turn Off The Light
 6. Andres ft. KDJ and Tracy Vox — Sing About It (Genster Re-edit)
 7. Yosaku — Mirandolina
 8. Karizma — Neccessarry Madness
 9. The Revenge — Hotz 4 U
 10. Matias Aguayo — Minimal (Dj Koze Remix)
 11. The Believers — Who Dares To Believe In Me? (Kaytronik’s Believe In Me Mix)
 12. Pearson Sound — WAD
 13. Seiji — Tumbledown
 14. Donae’o — Party Hard
 15. Steve Angello and Laidback Luke ft. Robin S. — Show Me Love (Geeneus Remix)
 16. Noze — Meet Me In The Toilet
 17. Jack Penate — Tonight’s Today (Extended Mix)
 18. Jesse Rose — Touch My Horn
 19. Florence+The Machine — You Got The Love (The xx Remix)
 20. Joy Orbison — Wet Look
 21. Linkwood Family — Piece Of Mind
 22. Zo! — Somethin’ Special
Hoolimata sellest, et 2009 jääb paljudele meelde kui üsnagi raske aasta, siis ilmunud muusika ja mõningad peod suutsid sel kehval ajal loodetavasti tuju üleval hoida. Vähemalt minu puhul oli see nii ning seega püüdsin osa nendest lugudest ka siia miksi koguda.

The Revenge tundus tegevat võidukäiku oma aretatava downtempo house/re-edit teemaga (“Hotz 4 U”), samuti 1/2 Linkwood Familyst (“Piece of Mind”) ehk Linkwood väljastas oma ägeda debüütalbumi. Veidi kiirema housei poole pealt üks mainimisväärsemaid oli dj Karizma, kelle maagilist dj-setti õnnestus endalgi klubis Prive see aasta näha. Miksis on ta esindatud koguni 2 looga – remix vanast The Believersi klassikust ja tema enda Neccessarry Madness. Viimane paistis olevat tegija ka dubstepi sõprade hulgas. 

Pean tunnistama, et alles 2009 oli see aasta kui dubstep muutus lõpuks mulle nii-öelda täielikult söödavaks. Samas pole see vist väga imestamapanev kui ilmusid killer lood Joy Orbison’i (“Wet Look” näiteks) nimelise uustulnuka “sulest”, Silkie album, uk funky stiili levimine (Donae’o ja Geeneus) jne. Kokkuvõtteks tundus, et dubstepi senine kuri radikaalne saund muutus sel aastal veidi mahedamaks ja meloodilisemaks. 

Albumitest tõstaks esile Jack Penate “Everything is new” (miksis esindatud singel “Tonight’s Today”) – tantsulisem kui kunagi varem, Zo! nimelise tegelase seiklused souliklassikute coverdamise maailmas – “Just Visiting Too!” mini album/EP ning miksi alustav Julien Dyne, kelle LP “Pins & Digits” ja Dam Funk’i “Toeachizown” mõjusid minu jaoks nagu sõõm värsket õhku viimasel ajal monotoonseks muutunud hiphopi maailmas. Olgugi, et nagu ikka jäid päris mitmed lemmikud miksist välja, võtavad need 22 väljavalitud lugu minu 2009. aasta muusikas ilmekalt kokku.
Download