Madis '12

 1. Sonnymoon - Nothing Thought
 2. Jai Paul - Jasmine
 3. Cid Rim - A Fall Four Two
 4. Lana Del Rey- National Anthem (Cashmire Cat Remix)
 5. Cashmere Cat - Mirror Maru
 6. S-Type - Billboard
 7. Surkin- Gold Island (Bok Bok  and L-Vis 1990 Remix)
 8. Jeremih - 773 Love (Cashmere Cat Edit)
 9. Sinjin Hawke - Crystal Dust

 10. Cid Rim- Draw (Dorian Concept Remix)
 11. Drake vs The Blessings (Duncan Gerow Mashup)
 12. TNGHT - Higher Ground
 13. Flosstradamus - Rollup (Baauer Remix)
 14. M83 - Outro

Mis juhtub, kui üks DJ kolib Brüsselisse Euroopa Liidu asju ajama? Muusikavalik ei kannata, oh ei. Aga analüüs läheb sügavamaks. Kohe päris palju sügavamaks.

Muusika esitamine ja sh DJ-ndus on hämmastavalt sobivad uurimisobjektid politoloogiale, ajakirjandusele ja suhtekorraldusele või kasvõi ajaloole. Üldistades öeldes, teadustele, mis ühel või teisel moel üritavad seletada võimu jagunemist ja selle kasutamist ühiskonnas. Üks või väike hulk inimesi teeb oma valduses olevast infohulgast teatava valiku ning edastab selle läbi oma töötluse või tõlgenduse parasjagu valitud sihtgrupile. Tavaliselt mingi eesmärgiga: tantsimiseks, taustakuulamiseks või millekski muuks. Või üldisemalt, võimu (populaarsus = võim), raha (rohkem inimesi = rohkem näiteks pileti-, reklaami- või nännitulu) või propaganda (teatud tüüpi info ehk muusikapalade või muusikastiili promomine) eesmärgil. Seega saab muusika edastamine huvitavalt ühiskondlikud mõõtmed, kus on kõik tavapäraseltki esinevad grupid nagu eliit, koalitsioon, opositsioon, sidu- ja huvigrupid, rikkad ja vaesed ning haritlased ja töölisklass. Või ükskõik kes või mis veel ning igaüks võib neid erinevalt defineerida. Nii saavad peod, kontserdid ja ka raadiojaamad puhtalt muusika edastamise kontekstis ilmselt mitte-nii-harjumuspärase tähenduse.  

See kõik tuli millegi pärast mõttesse, kui oma miksteibi sõnumi tähendust üritasin mõtestada. Kuidas siis minu teadlik valik ja vastav töötlus mu valduses olevast infohulgast võiks sellesse konteksti sobituda? Igatahes mitte koalitsiooni, sest eesmärk ei ole saavutada enamuse kuuljate toetust. Ehk kõige rohkem propaganda alla kuid seda tingimisi. Mu valiku ja töötluse eesmärk on kindlasti edasi anda mingisugune sõnum, kuid kellelgi meeldimine ei ole omaette eesmärk. Samuti ei ole eesmärk teisi sõnumeid kritiseerida või küsimuse alla panna. Pigem esitada spetsiifiline vaatenurk. Seega võiks see olla nagu üks valitsusväline organisatsioon sest võimule pääs pole omaette eesmärk kuid püüdlust avalikku arvamust mõjutada ma ei eita. Muidu ma poleks oma miksi Tajole TMIS-i jaoks saatnud. Kuid see sõnum ei ole kindlasti originaalne. Ütleksin et isiklik valik minule teadaolevast infohulgast sest mu enda ideid- st produktsiooni- miksteibis ei esine. Kui, siis ainult töötlus, kuid ausalt - siin pole midagi erilist ju. Mõndasid äppe on ka keerulisem kasutada kui Virtual DJ-d. Aga üritasin siiski selle töötluse poole sedasi sättida, et kui see teip miskitki lisandväärtust pakub siis mõni üleminek, kus kaks lugu üksteist täiendavad. Aga see on puhtalt subjektiivne. Kui vähemalt ükski inimene siit meeldivat ja positiivset leiab, siis on mu vaev end ära tasunud.

Võimuteaduse kontekstis (ja mitte ainult) saab veel eraldi esile tõsta Tajo suure tänuväärse töö selle saidi loomisel, ülevalpidamisel ja toimetamisel. See on nagu omamoodi parlament, kuid siin ei langetata ühiseid otsuseid (samas seda tegelikult ei tehta ka kõigis parlamentides). Seoses muusikaga neid polegi vaja aga sellest hoolimata on oluline teadlikkus ja sellekohane arutelu, et meil ei oleks ühekülgne infoväli. Et inimesed ei elaks ainult inforuumis mis toimib kommertsalustel. Igatahes suured tänud Tajole ja tänud kõigile kes oma vaatenurgaga on siia panustanud.

Pill on küll juba ammu lõhki aga üks lõik veel kui jaksate. Laias pildis on see siin siiski piirkondlik või äkki pigem rahvuslik arutelufoorum. Ja kui mina oma panusega osalen selles teiste poolt kasutuselevõetud/ loodud ideedega oma töötluses, siis sellisel juhul on minu NGO üleilmseks katuseorganisatsiooniks või ideoloogilisteks gurudeks seltskond, kuhu aastal 2012 kuulusid ilmtingimata HudMo, Lunice, Baauer, Cid Rim ja Cashmere Cat, kes esindasid koolkondi nimedega LuckyMe, Pelican Fly jt. Eriti tahan ma tänada just neid, sest muidu poleks mul siin ju millegiga panustada. Ning ühtlasi suured aitähhid Mowkale, kellega Lõksudel sain samade tüüpide loomingut ka läbi suurte kõllide nendele vähem kui kümnele inimesel paaril korral edastada. See oli suur rõõm, nagu tegelikult kogu see aasta 2012.

Download