Madis Nestor '09

 1. Mayer Hawthorne – Maybe So, Maybe No
 2. Lee Fields – My World Is Empty
 3. Bullion – Time for Us All to Love
 4. Blitz – Saturn Twist
 5. James Pants – Chip in the Hand
 6. Parallel Dance Ensemble – Turtle Pizza Cadillacs
 7. Siriusmo – Nights off
 8. Instra:mental – Leave It All Behind
 9. LCD Soundsystem – 45:33 (Pilooski Remix)
 10. Bill Withers – Who Is He (Henrik Schwarz Remix)
 11. Roska & Jamie George – Wonderful Day
 12. Deadboy – U Cheated
 13. Joy Orbison – Doldrums
 14. Dark Knight – I Know
 15. Data feat. Cell – Doors of Perception
 16. Burial & Four Tet – Moth
 17. Floating Points – Vacuum Boogie
 18. Wah-Chu-Ku – Outta ‘ere
 19. Amadou & Mariam – Ce n’est pas bon (Bullion Remix)
 20. Quazadelic – Around the World
 21. Dam-Funk – LAtrifying
 22. Instra:mental – Wathcing You
Ega polegi nii lihtne seda muusika aastat 2009 kokku võtta ei sõnades, ega ka miksi näol. Siin ta siis on. Minu jaoks aastat eriti hästi iseloomustavaks see, et tehtud viimasel minutil kiirustades, et üks võte või mitte midagi. Vabandage need human errorid. Me oleme ikkagi ainult inimesed.

Teine asi, millele endiselt mingil määral truuks olen jäänud on vinüülplaadid. Väga lihtne on ikka orienteeruda, kui võtad kätte umbes 120 grammise 12 tollise, millel oma kunstiline väärtus ka kujunduse poole pealt. Ostsin ka oma esimesed digitaalsed failid. Tunnistan ausalt, et päris paljud aasta 2009. parimad lood jäid sellest valikust välja tänu faktile, et on olemas ainult CD-l või digitaalsel kujul. Üks aasta parimaid Eesti lugusid Kirtana Rasa – Õhtu Viimased Read (To-Sha ja Dj Quest remix), mida mängisin enam vähem igal võimalikul juhul jäi selle tõttu siit „vinyl-only“ miksist välja.

Muusikast konkreetsemalt rääkides ütlen, et mind valdas terve aasta tunne, kuidas on võimalik, et nii palju head muusikat pidevalt ilmub. Alates jaanuarikuu Animal Collective albumist, kuni detsembrikuus ilmunud James Pantsi albumini välja hoiti aastal 2009 kvaliteeti väga kõrgel. Meeldivalt palju uusi nimesid, mille kohtamine teatud sisemist värinat tekitas. Loomulikult mängis oma osa minu kõrgendatud tähelepanus muusikale iganädalased BiiT uudiskirjad, mille tarvis ikka väga reaalsetes kogustes ilmunud plaate sai läbi kuulatud, et eraldada terad sõkaldest.

Nagu paljud miksi-meistrid on rääkinud sõnadega funky, Orbison, Dam-Funk ei saanud ka ise nendest üle ega ümber. Eriti meeldivaks kujunes paljude 2000-ndate alguse plaatide taasavastamine. Mis kõige tähtsam, kõlas tänases helimaailmas endiselt värskelt – märksõnadeks Wookie, Mj Cole, Sunship. Eelmiste aastatega võrreldes kuulasin rohkem albumeid. Selles formaadis miks oleks täiesti teise nurga alt. Mind on alati tiivustanud kurvameelne muusika. Sügavates tunnetes loome on ja jääb kõige ilusamaks. Tundub, et aasta 2010 ei jää sugugi alla, sest aasta alguses on ilmunud juba nii mitmed säravad pärlid. Kahju on aga sellest, et just need samad tunniajased või pisut pikemad kompotid on jäänud, kas aja nappusel või siis omast laiskusest tegemata. Suurepäraseks lohutuseks on olnud kindlasti Musta Mee saate asendamised, kui Heidy Purga raadiost eemal viibinud. Aitäh!

PS! Kahjuks ei jõudnud piisavalt süveneda kõike, mis aasta 2009 tõi. Chill-wave, tropic ja muud loomad. Download